دسته‌بندی نشده

10 اشتباه بزرگ رایج در بازسازی خانه و نحوه اجتناب از آنها

از یک گروه متخصص خواستیم که اشتباهات رایج در فرآیند بازسازی را به ما بگویند و چگونگی جلوگیری از آنها را توضیح دهند برای جلوگیری از اینکه راجع به بازسازی خانه تان مدت ها فکر کنید و ماه ها را صرف بازسازی آن کنید و در نهایت از نتیجه راضی نباشید ما از ۳ متخصص بازسازی خواسته‌ایم تا ۱۰ اشتباه رایج در بازسازی را با ما به اشتراک بگذارند تا بهترین نتیجه را در پایان بازسازی داشته باشید.
1.دست کم گرفتن هزینه ها
اگر به درستی برنامه‌ریزی مالی نکنید، بودجه شما به سرعت تمام میشود و ممکن است بازسازیتان ناتمام باقی بمانید و مجبور شوید آن را به فروش برسانید. هیچ خریداری برای یک خانه ناتمام حاضر به پرداخت مبلغ زیادی نیست، بنابراین بازسازی کنندگان اغلب دچار ضرر مالی می‌شوند. برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی مناسب از ابتدا ضروری است.
نکته: همیشه 10% تا 20% بودجه‌ را برای هزینه‌های غیرمنتظره دن نظر بگیریدچون اکثرا در طول بازسازی هزینه هایی پیش میآید که شما آنها ا پیشبینی نمیکردید.
2.انتخاب ارزان‌ترین پیمانکار
گاهی برای بازسازی سعی در پایین نگه داشتن هزینه ها خود موجب افزایش آن میشود زیرا این اغلب بازسازی کنندگان برای کاهش هزینه‌ها کاری میکنند که در آینده دچار مشکل میشوید و در آینده ممکن است مجبور شوید دوباره کاری را انجام دهید یا چیزی را اصلاح کنید که خود منجر به ایجاد هزینه مجدد میشود.
ارزان‌ترین قیمت نشانه بهترین کار نیست، این چیزی است که‌ هرچه تاکید کنم کافی نیست.
به جای تمرکز صرفاً بر ارزان بودن مزد پیمانکار، دقیقاً بررسی کنید که این پیشنهاد چه خدماتی را شامل می‌شود.
از سه تا از ارزانترین پیمانکاران قیمت بگیرید و آن‌ها را با دقت مقایسه کنید. ایده‌ای از حجم کار هرکدام از آن‌ها بدست آورید تا بتوانید زمان اتمام پروژه را تخمین بزنید.
نکته: قبل از انتخاب پیمانکار خود، به دنبال مدرک کار با کیفیت نیز بگردید، مانند نظرات مشتریان آنها ، عکس‌های پروژه های انجام شده و توصیه‌های حرفه‌ای.
3.طراحی ضعیف
کاربرد فضا و مسیر رفت و آمد دو رکن اصلی برای طراحی پلان هر اتاق و فضا است و به صورت مستقیم روی کاربردی بودن فضا تاثیر دارد. طراحی هوشمندانه فضاهای مختلف یک خانه می‌تواند به ارزش خانه‌ بیافزاید. با این حال، بسیاری از کسانی که بازسازی میکنند توجهی به کاربرد فضا و مسیر رفت آمد آن ندارند و تمام توجهشان به رنگ ها و زیبایی فضا است.
برای جلوگیری از این اشتباه رایج، قبل از شروع بازسازی دقت بیشتری در برنامه ریزی کنید. به جزئیاتی مانند محل درب‌ها، پنجره‌ها و پریزهای برق دقت کنید. نقشه متناسبی تهیه کنید که استفاده راحت از کل فضا را امکان پذیر کند و از حداکثر فضا استفاده بهینه کند. به عنوان مثال، در یک فضای محدود، ممکن است استفاده از صندلی‌ها و انبار تو کار که در مسیر تردد نباشند فضای اتاق را بزرگتر نشان دهد.
4.بودجه را با جزئیات پیشبینی نکردن
تخمین نزدن جزئیات بازسازی و هزینه های آن باعث میشود هیچ مدیریتی روی هزینه ها نداشته باشید که منجر به دو حالت میشود: یا بودجه کم میاورید یا هزینه زیادی برای بازسازی در نظر میگیرید. بودجه شما باید تنها عامل تعیین کننده بازسازی شما باشد.
5.این تصور که انجام کار ها توسط خودتان هزینه بازسازی را کاهش میدهد
این تصور مانند دامی است که تمام کسانی که در بازسازی تازه کار هستند گرفتار آن میشوند. این کار نه تنها میتواند باعث شود کار ها غیر استاندارد انجام شوند، بلکه میتواند سه برابر یک فرد حرفه‌ای برای انجام زمان ببرد. کار هایی که خودتان میخواهید انجام بدهید را به چیز هایی مثل رنگ کردن دیوار ها یا گل کاری و طراحی چینش فضای خارجی خانه محدود کنید و اکثر وقت خود را صرف مدیریت بودجه بازسازی کنید.
6.مشخص نکردن هدف های اصلی بازسازی 
این موضوع معمولا زمانی اتفاق می افتد که به اندازه کافی قبل از شروع بازسازی تحقیق نکرده باشید و دقیقا مشخص نباشد که در بازسازی چه کار هایی میخواهید انجام دهید. در این مورد اکثرا به صورت مداوم تصمیمات خود را عوض میکنید که‌ هم هزینه و هم زمان را هدر میدهد و پیمانکار را نیز خسته و کلافه میکند.
7.تقسیم نکردن وظایف و کار ها
این مورد مخصوص زوج هایی است که بازسازی انجام میدهند. تقسیم نکردن وظایف بین زوج ها بر اساس نقاط قوت و ضعف آنها اغلب باعث بحث میشود. قبل از شروع یک بازسازی زمانی را برای تعیین این که چه کاری را چه کسی باید انجام دهد و چه زمانی کجا باشد اختصاص دهید.
8.مطمئن نبودن راجع به این که چه مدلی را برای خانه خود میپسندید
قبل از شروع هر گونه کاری زمانی مناسب برای انتخاب ظاهر و پلان مورد نظرتان اختصاص دهید. از نرم افزارهای طراحی برای کار خود کمک بگیرید تا متوجه شوید چه مدل و طراحی مناسب فضای شماست و در آخر بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.
9.دنبال پیمانکاری بروید که متوجه خواسته شما شود
این که نتوانید خواسته خود را به پیمانکارتان منتقل کنید نه تنها خسته کننده است بلکه باعث میشود در نهایت نتیجه بازسازی با تصورات شما فاصله زیادی داشته باشد. برای پیدا کردن پیمانکاری حرفه‌ای که میتواند متوجه خواسته های شما شود وقت کافی بگذارید. از پیمانکار خود بخواهید ظاهر نهایی کار و چیز هایی که کار پیمانکار را از بقیه متفاوت میکند را به شما توضیح دهد. زمانی که بازسازی را شروع میکنید متوجه میشوید که سوالات و انتخابات زیادی بسته به‌ نوع چیزی که شما میخواهید وجود دارد و کار با یک پیمانکار مجرب میتواند به شما در این زمینه بسیار کمک کند.
10.اهمال در تحقیق روی متریال های مختلف
متریال انتخابی در ظاهر و کاربرد تاثیر بسزایی دارد. اکثر پیمانکاران ترجیح میدهند از متریال هایی که در گذشته استفاده کرده‌اند استفاده کنند و این را در نظر ندارند که ممکن است متریال دیگری برای فضای خانه شما مناسب تر باشد و خانه شما را زیبا تر کند. اینجا جایی است که شما باید ورود کنید و زمان مناسبی را برای تحقیق روی متریال های مختلف اختصاص دهید و این اطلاعات را در اختیار پیمانکار خود بگذارید. با داشتن چنین اطلاعاتی به اتفاق پیمانکار میتوانید مناسب ترین متریال را برای فضا های مختلف خانه‌تان انتخاب کرده و از نتیجه بازسازی بیشترین رضایت را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *