داخلی, سالن نشیمن, طراحی

فضای نشیمن

فضای نشیمن

فضای نشیمن

امروزه فضای نشیمن با پالت رنگی ساده و مبلمان راحتی،طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.بعد از اتاق خواب ، اتاق نشیمن باید راحت ترین فضای خانه باشد. اما برخلاف اتاق خواب ، اتاق نشیمن بیشتر مورد توجه دوستان و خانواده قرار می گیرد و به همین دلیل باید شیک به نظر برسد.

حال، به 10 نمونه چیدمان تاثیرگذار در فضای نشیمن اشاره می کنیم:

10- فضای نشیمن راحتی

چیدمان مبلمان با پارچه از جنس لینن به رنگ خاکستری روشن همخوانی بسیار خوبی را با فضا رقم می زند.همچنین نشیمن بین دو دیوار و یا کتابخانه در کنار پنجره فضای نشیمن را بسیار دلنشین جلوه می دهد

 

9_دیوار شگفت انگیز

برخی طراحان عقیده دارند دوره ی دیوار های متضاد و تیره به پایان رسیده است ولی شاید با دیدن تصاویر زیر نظرشان عوض شود.آنچه در این تصاویر باعث بهتر دیده شدن فضا می شود،رعایت تعادل بین رنگ کف و دیوار است.همچنین میزان نور دریافتی در فضاهایی با دیوار های تیره بسیار حایز اهمیت است.

8_پالت رنگی مناسب

طراحان داخلی در طراحی این نمونه از فضای نشیمن از رنگ ها و متریال ساده اما کاربردی استفاده می کنند.بعلاوه،هماهنگی بین رنگ ها و متریال ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.بنابراین،هماهنگی کلید اصلی است.

هماهنگی رنگ و متریال ابزار های چوبی در سقف و فریم در و پنجره ها،تطابق رنگ روشن مبل ها و فرش و همخوانی بقیه رنگ ها و متریال ها این سبک راتقویت می کند.

7_پناهگاه آرام

در طراحی این سبک،از رنگ های ساده و هماهنگ استفاده می شود.سه رنگ اصلی سفید،مشکی و تناژ چوبی و استفاده موثر از تقارن باعث آرامش ویژه ای در این فضا می شود و یادآور طبیعت نیز می باشد.

6_استایل بوهمی

رنگ های آرام و انتخاب مناسب جزییات،یک فضای نشیمن دعوت کننده به ارمغان می آورد.دیده شدن متریال چوب و برگ گیاهان و استفاده از رنگ های همخوان با طبیعت نکته ی کلیدی این سبک است.

فرش های دستباف در این سبک زیاد دیده می شود.

 

5_بنای اختصاصی لوکس

در این سبک از طرح های نامحسوس جهت ایجاد عمق و رنگ های طبیعی برای دیوار ها بکار برده می شود.پارچه ها با طرح های انتزاعی نیز برای مبلمان و اتومان در این سبک دیده می شود.همچنین از فرش هایی با طرح های نزدیک به رنگ زمینه و عموما با رنگ های روشن جهت ایجاد عمق استفاده می شود.

در این سبک اکسسوری های زیادی بر روی دیوارها دیده می شود.

 

4_سبک کلاسیک راحتی

امروزه تلفیقی از سبک کلاسیک و راحتی به چشم می خورد که آن را نئوکلاسیک می گویند.

در این سبک طرح دیوار ها و سقف چشم را به خود جلب می کند.همچنین از مبلمان با پارچه های طرح دار و پارچه های ساده در کنار هم استفاده می شود.در این سبک جزییات زیاد به چشم می خورد.

3_نشیمن برای تماشای تلوزیون

خانه هایی که قابلیت تفکیک فضایی مناسب نسبت به متراژ داشته باشند،فضای نشیمن مختص به تماشای تلوزیون طراحی می شود.

این فضا با توجه به نور خانه و سبک دیگر فضا ها طراحی می شود.طراحی خلاقانه مانند پنل متحرک برای تلوزیون و … باعث چشمگیر شدن فضا می شود.

2_رنگ های خنثی

در این سبک از رنگ های خنثی و اغلب رنگ های روشن در اکثر متریال ها و جزییات استفاده می شود و فضایی لطیف و آرام را رقم می زند و در آخر نسبتا ساده به نظر می رسد.

1_تقارن

در این سبک بنا بر سلیقه،طرح روی دیوار ها متقارن در نظر گرفته و یا مبلمان بصورت متقارن چیده می شود.

برای مثال،اگر شومینه در وسط دیوار باشد مبلمان بصورت قرینه در دو طرف شومینه چیده می شوند و یا از دو کتابخانه برای قرینگی استفاده می کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *