داخلی, دانستنی های معماری, سایر, طراحی

12 راه برای شبیه‌ سازی ورودی در خانه‌ای که ورودی ندارد

12 راه برای شبیه‌ سازی ورودی در خانه‌ای که ورودی ندارد

حتی اگر خانه شما ورودی ندارد و در خانه مستقیم به نشیمن باز میشود میتوانید یک ورودی را شبیه‌سازی کنید. در خانه‌ی خیلی از ما مستقیم به محل زندگی باز میشود؛ میخواهیم به 12 راه برای ایجاد جایی شبیه ورودی اشاره کنیم.

1-با استفاده از وسایل خانه یک ورودی ایجاد کنید

میتوانید با استفاده از پشت کاناپه یک سالن ایجاد کنید، این کار را میتوان با یک جفت صندلی هم انجام داد.

2-از یک کنسول استفاده کنید

اگر جای خالی دارید از یک کنسول پشت مبلتان استفاده کنید که هم ارتفاع پشت مبل باشد. این کنسول میتواند جایی برای کلیدها و نامه‌ها و کفش‌ها باشد.

3.جای نشستن اضافه کنید

زیر کنسول پشت مبل یک نیمکت یا یک جفت چهارپایه بگذارید تا جایی اضافه برای نشستن یا جایی برای درآوردن کفش‌ها باشد. این راه فضا را هم صمیمی‌تر میکند.

4- از یک دیوار نیمه استفاده کنید

اگر درب خانه در انتهای محل زندگی است و وسط نیست میتوانید با استفاده از دیواری کوتاه ورودی ایجاد کنید. همچنین با استفاده از یک فرش یا پادری میتوانید این حس را القا کنید که خانه ورودی دارد، این کار کمی از کثیفی و خاک کفش‌های کسانی که وارد میشوند را هم میگیرد.

5- کمدتان را به یک ورودی تبدیل کنید

باز کردن درهای کمد و  جایگزین کردن آن با آینه این حس را ایجاد میکند که خانه ورودی دارد. میتوانید داخل کمد را نور پردازی کنید که ورودی را زیبا تر نشان دهد.

 

6-از جهت باز شدن در خانه استفاده کنید.

دری که پشت آن به نشیمن باز میشود یک ورودی موقتی میسازد و فضای کسانی که در نشیمن هستند را خصوصی میکند. استاندارد در ورودی 90 سانتی متر است که چیزی شبیه ورودی ایجاد میکند.

7. از یک صندوقچه ورودی استفاده کنید

استفاده از یک صندوقچه روستایی نزدیک در، وجود ورودی را القا میکند و جایی برای قرار دادن وسایلی مانند لباس‌ها و کفش های بیرون و کلید ها است.

 

8- مسیر ورودی ایجاد کنید

مسیر باز شدن در را با کف غیر قابل نفوذ بپوشانید. این کار محل زندگی را تمیز تر نگه میدارد و حس ورودی را القا میکند. فقط دقت کنید که کفپوش انتخابی کاملا هم سطح بقیه اتاق نصب شود.

9- ورودی را با یک کتابخانه جدا کنید

با این که ورودی واقعی از ورودی هایی که ما به آن اشاره کردیم بزرگ تر است استفاده از کتابخانه برای ایجاد ورودی بسیار عالیست. یک کتابخانه باریک با وجود فضای کمی که اشغال میکند برای ایجاد یک شبه ورودی بسیار مناسب است.

10- ورودی بسازید قسمت اول

میتوانید یک ورودی مسقف محصور با دیوار از جنس شیشه و چوب بسازید. اگر محل زندگی شما بسیار سرد یا گرم است با این راه رطوبت و گرما یا سرما را از خانه دور نگه میدارید.

11- ورودی بسازید قسمت دوم

ورودی که در بخش قبلی گفتیم را بیرون خانه بسازید. خیلی از خانه هایی که در آنها مستقیم به نشیمن باز میشوند ایوان دارند. اگر دور ایوان را دیوار بکشید میتوانید یک ورودی داشته باشید که خانه را در برابر عوامل بیرونی حفظ میکند.

12- ورودی بیرونی خانه را زیبا بسازید

ورودی بیرونی خانه را به گونه‌ای بسازید که کسی متوجه وجود نداشتن ورودی داخلی خانه نشود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *