نکات اصولی در طراحی سالن نشیمن مدرن

در طراحی سالن نشیمن مدرن لازم است تا نکات اصولی در طراحی سالن نشیمن مدرن و المانهای طراحی مدرن را در انتخاب‌های خود رعایت کنید. در ادامه فروشگاه اینترنتی و دکوراسیون ارون هوم چند مورد از بارزترین و مهم‌ترین ویژگی های سالن نشیمن مدرن را با هم مرور می‌کنیم.

  • سادگی ویژگی اصلی سالن نشیمن مدرن

در سالن نشیمن مدرن سادگی حرف اول را می زند. در واقع بر خلاف سبک کلاسیک که در آن جزئیات بسیار اهمیت دارد، در این نشیمن نباید از گچ کاری، حکاکی و نقش و الگوهای زیادی استفاده کنید تا جلوه ساده فضای آن حفظ شود.

  •   از المان‌های تزئینی بسیار کمی استفاده کنید

بهتر است که استفاده از عناصر تزئینی با خطوط منحنی را کنار بگذارید. وجود خطوط مستقیم، صاف و زاویه‌دار از ویژگی‌های سبک مدرن است.

  • هارمونی رنگ در طراحی نشیمن مدرن
نکات اصولی در طراحی سالن نشیمن مدرن

نکات اصولی در طراحی سالن نشیمن مدرن

وقتی تصمیم به انتخاب رنگ برای سالن نشیمن دارید، در ابتدا لازم است تا کمی درباره مباحث رنگ شناسی، هارمونی رنگ ها، رنگ های خنثی، رنگ های مکمل و رنگ های هم خانواده بیشتر بدانید. سپس تم رنگی مورد علاقه‌ی خودتان را انتخاب کنید. در مرحله‌ی بعدی می توانید رنگ اِلِمان ها و عناصر بزرگ تر سالن نشیمن را انتخاب نمایید. یعنی همان عناصری که در انتخاب رنگ آن ها با محدودیت بیشتری مواجه هستید.

از رنگ‌های خنثی به عنوان تم رنگی اصلی در طراحی اتاق نشیمن مدرن استفاده کنید. رنگ‌های سفید، مشکی و تناژ‌های مختلف رنگ طوسی از جمله رنگ‌های خنثی می‌باشند. می‌توانید با توجه به سلیقه خودتان رنگ‌های گرم یا سرد را در کنار رنگ‌های خنثی به کار ببرید

  •  در طراحی مدرن پرده‌های ساده و نازک به رنگ روشن
نکات اصولی در طراحی سالن نشیمن مدرن

نکات اصولی در طراحی سالن نشیمن مدرن

از مبلمان و میز و صندلی‌هایی با طراحی مدرن استفاده کنید ، مبلمان مدرن اغلب ساده هستند و تزئینات‌شان چه روی چوب و چه روی پارچه به صورت خطوط هندسی زاویه‌دار می‌باشد. البته ناگفته نماند در سالن نشیمن مدرن پرده های کرکره ای و شید نیز بسیار پرکاربرد است که از آن ها نیز می توانید استفاده کنید.
توجه داشته باشید که پرده های زخیم و طرح دار و والن در دکوراسیون کلاسیک رایج می باشند و از آن ها در نشیمن مدرن نباید استفاده کنید. اما برای ایجاد جلوه ای شیک و جذاب می توانید رنگ پرده آستر و رویی را متفاوت از هم انتخاب کنید.

  • معجزه نور یکی از مهمترین اصول طراحی سالن نشیمن

منابع نوری یکی دیگر از مسائلی ست که باید در هنگام طراحی و دکوراسیون سالن نشیمن به آن توجه کنید. فضای سالن نشیمن خانه‌‌ شما چند تا پنجره دارد؟ پنجره ها در کدام یک از دیوارها قرار گرفته اند؟ آیا فضای اتاق نورگیر است؟ جواب دادن به این سوالات بسیار مهم می باشد. زیرا منابع نوری نه تنها در تامین نور محیط و جلوه‌ی بصری عناصر طراحی اثر گذار است، بلکه بر روی نوع چیدمان مبلمان سالن نشیمن نیز تاثیر دارد.

  •  مبلمان ساده و با ارتفاع کم در نشیمن مدرن
نکات اصولی در طراحی سالن نشیمن مدرن

نکات اصولی در طراحی سالن نشیمن مدرن

در سالن نشیمن مدرن بهتر است از مبل های راحتی که ارتفاع کم و طراحی ساده ای دارند، استفاده کنید. توجه داشته باشید، مبل هایی که در طراحی آن ها حداقل خطوط منحنی و جزئیات تزیینی به کار رفته است، برای این نشیمن مناسب می باشند.یکی دیگر از نکات بسیار مهم در اصول طراحی سالن نشیمن، توجه به اصول چیدمان مبل در اتاق نشیمن است. چیدمان مبل در اتاق نشیمن مربعی، اتاق نشیمن مستطیلی و یا سالن نشیمن دایره‌ای متفاوت می باشد. همچنین چیدمان سالن نشیمن کوچک با بزرگ تفاوت دارد.

  •  استفاده از فرش های ساده، پشمی و کوچک در نشیمن مدرن
نکات اصولی در طراحی سالن نشیمن مدرن

نکات اصولی در طراحی سالن نشیمن مدرن

همانند پرده، در سالن نشیمن مدرن فرش نیز کاربرد زیادی ندارد. اما اگر می خواهید از این عنصر استفاده کنید، بهتر است اندازه کوچکی را خریداری کنید که تنها پایه های میز جلو مبل و میز عسلی را پوشش دهد تا جلوه زیبا بافت چوبی یا سرامیکی کف را از بین نبرد.

مطلب مرتبط …

چیدمان اصولی مبل در نشیمن و پذیرایی 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *