فنگ شویی اتاق کار خانگی و پیشرفت

فنگ شویی اتاق کار خانگی و پیشرفت و دستورالعمل های اصلی از نظر فروشگاه اینترنتی لوازم دکوری و اکسسوری و طراحی دکوراسیون ارون هوم این است که تا جای که ممکن است اتاق کار را از اتاق خواب خود دور نگهدارید. اگر طرح فضای خانه اجازه می دهد، ایجاد یک ورودی جداگانه برای اتاق کار بسیار ایده آل است. اگر این مورد امکان پذیر نیست، می توانید بخش کاری اتاقتان را از بخش خواب با المان ها و لوزام جانبی متنوع تقسیم کنید. این اصل جز موارد پایه ای برای ایجاد یک اتاق کار به شیوه فنگ شویی است.

اصول فنگ شویی در اتاق کار

فنگ شویی اتاق کار خانگی و پیشرفت

فنگ شویی اتاق کار خانگی و پیشرفت

اصول فنگ شویی در اتاق کار – پیشرفت های جدید در زمینه ارتباطات بین المللی و فناوری رایانه ای باعث شده تا افراد بیشتری بتوانند در خانه کار کنند. تاثیر این انقلاب اطلاعاتی و رایانه ای مدتهاست بر زندگی ما ظاهر شده و همچنان موثر باقی خواهد ماند، با توجه به اینکه کار در خانه با حس آزادی واقعی توام است هر روز تعداد بیشتری از مردم علاقمند به کار در خانه می شوند و با این توضیحات وجود اتاق کار در خانه لازم به نظر می رسد.

ایجاد آرامش و بالابردن موفقیت در کار

اما میزان آسایش اهالی خانه و رفت آمد مراجعین در فضاهای خصوصی آن امری است که باید مورد توجه قرار گیرد. چیدمان فضایی اتاق کار در میزان آرامش و موفقیت شما در کارتان تاثیر مستقیم دارد. اتاق کار منزل خود را با اصولی همچون موفقیت، رفاه و بهره وری چیدمان کنید. طوری از تصاویر خاص، رنگ های فنگ شویی، لوازم دکوری و اکسسوری های مناسب در فضای کار خود استفاده کنید که شما را در جهت موفقیت، شادی و رفاه بیشتر سوق دهد.

خلاقیت در اتاق کار و انعکاس انرژی

از آنجا که شما قصد دارید در خانه خود کار کنید، براحتی از خلاقیت خود برای طراحی و دکوارسیون اتاق کار خانگی خود استفاده کنید. بسته به نوع فیلد کاری شما، باید مطمئن شوید که آیا دقیقا اتاق خانه شما حس و حال لازم برای انعکاس فضای کاریتان را دارد یا نه؟
بهتر است اتاقی که به عنوان دفتر کار خانگی یا مطالعه انتخاب می کنید نزدیک راهرو باشد، این سبب ایجاد رابطه قوی با دنیای بیرون شده و بدین معنی است که مراجعین شغلی قدم به اتاقهای خانوادگی شما نمی گذارند و در زندگی خصوصی تان وارد نمی شوند.

کیفیت هوا و نور 2 اصل مهم در فنگ شویی

2 اصل مهم را همیشه در فضای اتاق کار خانه خود در نظر داشته باشید و آن توجه به کیفیت هوا و کیفیت نور (طبیعی یا مصنوعی) است، که در فنگ شویی این دو از موارد پر اهمیت می باشند. اگربه مغز شما اکسیژن کافی نرسد و بدن شما از نور طبیعی کافی بهره نبرد، هرگز نخواهید توانست علی رقم علاقه و عشق کافی به کار و شغل خود، از بودن در اتاق کار خود لذت ببرید.

در صورت امکان در دفتر کار از مواد طبیعی و کلدان هایی با گیاهان خانگی استفاده کنید. سعی کنید در کنار هر وسیله برقی یک گیاه و گلدان برای تصویه هوا قرار دهید تا امواج آزاد شده الکترومغناطیس را در فضا خنثی کنند.

می توانید از چراغ هایی با وسعت پخش نور بالا استفاده کنید و همچنین از چندین گیاه تصفیه کننده هوا در اتاق کار خود بهره ببرید. انرژی گیاهان نه تنها سطح انرژی فضای شما را تازه می کنند، بلکه حتی انرژی خود شما را نیز به مقدار زیادی بهبود می بخشد.

محل قرارگرفتن اصولی میز کار در فنگ شویی اتاق کار

فنگ شویی اتاق کار خانگی و پیشرفت

فنگ شویی اتاق کار خانگی و پیشرفت

اتاق مطالعه یا کار باید ترکیبی از یک محیط آرام برای تمرکز و فضایی برای ارتقا ء هوشیاری ذهن باشد، رنگ های سرد، ذهن را متمرکز میکنند و نورهای روشن به آرامش روح کمک می نمایند.

  • قرار دادن میز درست روبه پنجره بد است، زیرا نور، چشم را فرسوده می کند. همچنین قرار دادن میز در حالی که پشتش به پنجره است، نیز فکر خوبی نیست، زیرا احساس ناخود آگاهی از نا آرامی می آفریند.
  • میز کار باید درست در جهت درب باشد. این مهم است که پشت شما به در نباشد و گرنه شما هرگز مالک خانه یا حرفه تان نخواهید شد.
  • موقعیت میز کار خود را به اصطلاح فنگ شویی، در موقعیت فرمانده یا رییس قرار دهید این کار به جذب حداکثر انرژی در منطقه کاریتان کمک می کند. موقعیت فرمانده در فنگ شویی بدین معنی است که پشت شما نباید رو به درب اتاق باشد؛ و نیز میزتان باید از درب اتاق فاصله بگیرد و حتی در یک راستا نیز نباشند.
سه منطقه مهم در اتاق کار خانگی وجود دارد که باید برای دریافت بهترین انرژی از مبحث فنگ شویی، مورد توجه قرار گیرند.
  1. منطقه جنوب (شهرت و اعتبار)، یا ترجمه دقیق تر آن، “نور شما در جهان” است. انرژی فنگ شویی آن آتش است، بنابراین توجه داشته باشید که در این قسمت از رنگ آبی، آینه های بزرگ، فواره و یا تصاویر مرتبط با آب استفاده نشود، زیرا عنصر آب انرژی آتش را کاهش می دهد و منجر به خاموش کردن آن می شود.
  2. منطقه شمال (شغل یا مسیر در زندگی). عنصر فنگ شویی در اینجا آب است، بنابراین این منطقه از فضای فنگ شویی به عنوان نماینده المان های آب است و همچنین فلز. شما می توانید در منطقه شمال از اتاق کار خود، تصاویر الهام بخش مرتبط به حرفه خود را در قاب هایی از رنگ های سیاه و سفید قرار دهید.
  3. منطقه جنوب شرقی (رفاه و فراوانی). تنها تصاویر و مواردی را که پول و فراوانی را به یاد شما می آورند، دراین منطقه بیاورید. عنصر فنگ شویی در اینجا چوب است، بنابراین شما باید از عکسهای آتش و همچنین فلز در این منطقه خودداری کنید.
حرف آخر فنگ شویی اتاق کار 

از فنگ شویی برای سازماندهی و پاکسازی اتاق کار خانگی خود بهره ببرید. تا آنجا که امکان دارد باید از آشفتگی و بهم ریختگی و تلنبار کردن کاغذ پرهیز کنید تا محیطی هماهنگ بیافرینید و مزاحم شما در فکر کردن نباشد. اتاق را هر روز تمیز کنید، روزانه زباله ها را خارج کنید، اجازه ندهید رکود ایجاد شود.

مطالب مرتبط اصول فنگ شویی …

10 چالش فنگ شویی اتاق نشیمن

فنگ شویی و جذب ثروت در دکوراسیون منزل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *