اصول مهم دکوراسیون اتاق پذیرایی شیک

دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن کلیدی ترین بخش هر خانه ای است چون ساکنین خانه اکثر وقت خود را در این بخش سپری می کنند و در واقع گل سر سبد هر منزلی اتاق نشیمن آن است. بعضی نکات هستند که کمک می کنند چیدمان بهتر و ایده آل تری در اتاق نشیمن منزل خود داشته باشید. بعضی از این نکات و اصول در این بخش گردآوری و ارائه شده است.

دکوراسیون اتاق پذیرایی مهمان نوازی شما را نشان می دهد، از رنگ و چیدمان تا مبلمان در این اتاق مهم هستند. با ترفندهای دکوراسیون و دیدن بهترین نمونه ها می توانید یک دکوراسیون شیک و ایده آل داشته باشید. در این راهنمای جامع دکوراسیون پذیرایی هرچیزی که راجع به این اتاق مهم باید بدانید را می خوانید و می بینید. از اصول چیدمان تا راهکارهای انتخاب بهترین فرش، مبل، لوازم دکوری و اکسسوری، همچنین به این سوال پاسخ می دهیم که بهترین رنگ پذیرایی چیست؟ ابعاد مناسب فرش پذیرایی کدام است؟ چه اشتباه های رایجی در دکوراسیون پذیرایی نما و ظاهر اتاق شما را به هم می ریزد و چه ترفندهایی را باید برای شیک تر جلوه دادن و بزرگتر به نظر رسیدن اتاقتان به کار ببندید.

انتخاب سبک اتاق پذیرایی

سبک اتاق پذیرایی قدم اول است. اگر خانواده پر جمعیتی هستید و فرزندان قد و نیم قد کوچک و بزرگ دارید می دانید که چیدمان پذیرایی پر از لوازم دکوری و اکسسوری عملی نیست و سبک اتاق پذیرایی شما باید مدرن باشد تا از عناصر دکوری کمتری استفاده شود. اگر سبک کلاسیک و رسمی را انتخاب می کنید باید همه مبلمان و لوازم دکوری و اکسسوری های اتاقتان هم به این سبک باشند و جلوه و شکوهشان بر راحتی و عملکرد آنها اولویت داشته باشد.

آینه و میز کنسول

توجه به اندازه ها در اتاق پذیرایی

قبل از هرچیز، علاوه بر طول و ارتفاع کلی، مساحت هر بخش پذیرایی را اندازه بگیرید. هیچ کس نمی تواند همه اندازه ها را به خاطر بسپارد، آن ها را یادداشت کنید و این یادداشت را تا پایان چیدمان همراه داشته باشید که به کارتان می آید.

نکات کلیدی در دکوراسیون اتاق پذیرایی شیک

دکوراسیون اتاق پذیرایی
دکوراسیون اتاق پذیرایی

هنگام شروع دکوراسیون اتاق پذیرایی، لوازم اصلی و اساسی اتاق را مد نظر داشته باشید. مبلمانی تطبیق پذیر و بی رنگ خریده، سپس آن گونه که دوست دارید به آن ها جلوه دهید. نقطه کانونی اتاق پذیرایی را تعیین کنید. در اتاق نشیمن نقطه کانونی نقطه ای است که معمولاً تلویزیون، پنجره یا شومینه قرار دارد. با این حال در این نقطه می تواند هر چیزی باشد که می خواهید وقتی در اتاق پذیرایی نشسته اید، آن را ببینید.

بزرگ ترین وسایل خود را در نقطه کانونی قرار دهید. این وسیله احتمالاً مبل شما خواهد بود. جلوی مبل می توانید قالیچه پهن کنید. بین قالیچه و نقطه کانونی کمی فاصله بیاندازید. بقیه وسایل خود را به شکل U در اطراف مبلتان بچینید. برای مثال در دو طرف مبل دو صندلی با یک زاویه قرار دهید و میز را جلوی مبل قرار دهید، طوری که در دسترس باشد. سعی کنید شکل U ی متعادلی ایجاد کنید. اگر یک وسیله بزرگ را در یک طرف مبل قرار دهید تعادلش با صندلی کوچکی که در طرف دیگر قرار دارد یا با لبه میز بر هم می خورد.

وسایلی مثل عکس های خانوادگی، آثار هنری و کوسنهای رنگارنگ را به دکوراسیون اضافه کنید.ه دیوارهایی بی رنگ اتاق پذیرایی تان که همانند یک تابلوی نقاشی اند، طرح و نقش و تاروپود بیافزایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *