همه چیز درباره دریم کچر ها یا کابوسگیرها

دریم کچر یا کابوسگیر _ رویا گیر یا دام خواب که معادل انگلیسی آن Dreamcatcher در فرهنگ سرخپوستان اوجیبوایی که از نخستین اقوام ساکن در آمریکا بودند نام وسیله‌ای دست ‌ساز می باشد که از حلقه‌ای تشکیل شده از شاخهٔ درخت بید که توری به شکل تار عنکبوت را درون آن می‌بافند. سپس این حلقه را با اشیای شخصی و مقدسی چون پر و مهره تزئین کرده و در داخل محل خواب شخص یا بالای گهواره کودک آویزانش می‌کنند. در باور این مردم هوا از رویا آکنده است. پس با آویزان کردن این ساخته رویاهای خوب از درون سوراخ مرکزی کابوس گیر عبور کرده و به فرد خفته می‌رسند.

افسانه های بجای مانده از دریم کچرها یا کابوسگیر ها

دریم کچر یا کابوسگیر

دریم کچر یا کابوسگیر

 

افسانه‌های قدیمی نشان از این دارند که مردمان آمریکای جنوبی اعتقاد داشتن که رویاهای قدیمی و کابوس‌ها توسط آویزهای موجود در انتهای دریم کچرها از ذهن فردی که خواب است جذب شده و در تارهای این آویزها به دام می‌افتد، پس اولین اشعه نور خورشید در روز میتواند آنها را نابود کند.در طراحی قاب های جدید و روز دنیا بیشتر از طراحی های قدیمی و فلسفی و مفهومی استفاده می‌شود.

دریم کچر یکی از همان طراحی هایی که تاریخچه های فوق العاده شنیدنی دارند و با اصالت هستند. سپس اولین اشعه‌های نور خورشید در روز می‌تواند آن‌ها را نابود کند. متخصصان نیز بر این باورند که این تأثیر مثبت خواب گیرها ناشی از تاثیر رنگ‌های شادی است که در ساخت آن‌ها به کار رفته شده‌ است. دایرهٔ اصلی در واقع نشان دهندهٔ چرخهٔ زندگی است و برای بسیاری از مردمان آمریکای جنوبی این دایره سمبلی از خورشید، به عنوان عنصر زندگی بخش، زمین به عنوان منبع تغذیه و ماه به عنوان چراغی برای روشن کردن راه روح پس از مرگ جسم است. شبکه ای از تارها و نخ‌ها در میانهٔ این دایره همچنین نشان دهندهٔ شبکهٔ زندگی است.

در نهایت اشیایی که از انتهای یک دریم کچر آویزان می‌شوند، به باور بسیاری، نشان دهندهٔ تمام ویژگی‌ها و صفاتی است که والدین دوست دارند در کودکان خود ایجاد کنند و ببینند. به ‌طور سنتی، پرهای یک عقاب را از انتهای این حلقه‌ها آویزان می‌کنند تا صفاتی مانند شجاعت در نوزادان پسر ایجاد شود. به همین ترتیب پر جغد نیز برای ایجاد صفاتی مانند دانایی در بالای گهوارهٔ نوزادان دختر آویزان می‌شد.

عقیده این مردم این است که کابوس ها در تارهای این حلقه به دام افتاده و با طلوع خورشید نابود میشوند .این وسیله همچنین به جهت دسترسی سریع تر به رویاها استفاده میشد .

دریم کچرها سمبل آمریکای جنوبی

 کابوس گیر مهمترین سمبل مردم سرزمین های آمریکای جنوبی هستند. قبل از اینکه دریم کچر ها راه خود را به دنیای مد و زیور آلات و اکسسوری ها باز کنند با اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گرفتند.
داستان های بسیار زیادی در مورد دریم کچر ها و تاریخچه آنها وجود دارد. عده ای معتقد هستند که آویزان کردن این شی دست ساز از دیوار یک اتاق باعث میشود تا اعضای آن اتاق بتوانند به راحتی و در آرامش بخوابند.
به همین علت است که بسیاری از مردمان کشور های آمریکای جنوبی با آویزان کردن کابوس گیر از سقف یا دیوار اتاق های خود سعی به درمان کابوس یا اختلالات موجود در خواب داشته اند.

فواید دریم کچر

به لحاظ علمی نیز برخی از دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده از دریم کچر، می‌تواند تا حدودی به رهایی از کابوس‌های شبانه کمک کند. علی‌رغم این‌که دانشمندان به تاثیر حلقه و پرها و آثار متافیزیکی آن‌ها اعتقادی ندارند، اما استفاده از دریم کچرها را به نوعی مشابه استفاده از دارونماها معرفی می‌کنند. درست همان‌طور که شما ممکن است با خوردن یک دارونما، به دلیل تلقین، دردتان تسکین پیدا کند، در صورت اعتقاد به این دست‌سازه‌های زیبا هم ممکن است خواب بهتری را تجربه کنید.

کاربرد دریم کچر یا کابوسگیر

همچنین شما میتوانید از این دریم کچر ها در سایز های کوچک تر در اکسسوری مانند گردنبند و یا آویز آیینه خودرو و آویز پشت در اتاق خواب برای دور کردن افکار منفی استفاده کنید.

در فروشگاه اینترنتی ارون هوم ما بهترین لوازم اکسسوری منزل را برای شما داریم که میتوانید به صورت آنلاین خرید کنید و درب منزل دریافت کنید و همچنین می توانید با مشاوران ما جهت مدرن ترین طراحی دکوراسیون منزل از ارون هوم مشاوره دریافت کنید .

نوشته های مشابه

یک دیدگاه در “2”

  1. alireza گفت:

    che jaleb nemidonestam behesh Dreamcatcher migan va baraye chi estefade mishe fekr mikardam faghat janbe tazeini dare!!!

    1. samira mirkazemi گفت:

      ممنون جناب علیرضا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *