اکسسوری در دکوراسیون چیست؟

اکسسوری

اکسسوری

اکسسوری چیست ؟

اکسسوری یا  accessory  واژه ای انگلیسی می باشد که به فارسی لوازم جانبی  معنی می شود. اکسسوری ها مکمل دکوراسیون محسوب می شوند و تاثیرات این عناصر به ظاهر کوچک بر گرمی فضا و روح بخشی آن بر معماران و طراحان داخلی پوشیده نیست از این رو طراحان برای تکمیل دکوراسیون فضا از اکسسوری هایی استفاده می کنند که محبوب ترین و رایج ترین آن ها نزد طراحان به قرار زیر است با فروشگاه اینترنتی ارون هوم همراه شوید …

اکسسوری ها اشیا و لوازم هنری که در چیدمان منزل و دکوراسیون داخلی استفاده می شوند که جز ضروریات منزل نیستند اما هدف از استفاده ی آن ها جلب توجه و زیبایی محیط منزل می باشد. در واقع آن ها کیفیت سطح چیدمان و دکوراسیون را ارتقا می دهند.

استفاده از اکسسوری ها باعث گرم تر شدن فضای منزل و پر کردن قسمت های خیلی خالی در دکوراسیون منزل می شود. همچنین به دلیل کم هزینه بودن یکی از عناصر پرطرفدار در دکوراسیون داخلی می باشد.

استفاده از محصولات اکسسوری می توانند کمبود رنگ خاصی برای ایجاد بالانس و تعادل رنگ بصری را جبران کنند.

علاوه بر جنبه زیباسازی اکسسوری ها، استفاده از آن باعث رفع نقص ها، کمبودهای تعادلی و ایجاد حس غیر یکنواختی نیز می شود.

اکسسوری در دکوراسیون چیست؟

همانطور که گفته شد اکسسوری ها از عوامل تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی منازل هستند که باید در حین انتخاب آن باید به متناسب بودن آن با فضای منزل و سبک دکوراسیون موجود دقت شود.

اکسسوری ها در قسمت های مختلف دکوراسیون منزل کاربرد دارند. به عنوان مثال در قسمت نشیمن منزل به دلیل حوزه فعالیت و زندگی روزانه در این فضا تاثیر بسیار زیادی دارند.

یکی از نکات مهم در رابطه با دکوراسیون منزل آن است که بتوانید در محیطی که با مبلمان مختلف پرشده است از اکسسوری دکوراسیون داخلی به گونه ای درست و اصولی استفاده نمایید که محیط را جذاب تر کنید نه اینکه به شلوغی آن بیفزایید.

یکی از مواردی که باید درباره اکسسوری ها گفته شود این است که دامنه ی مواردی که به عنوان اکسسوری در دکوراسیون داخلی به کار می روند بسیار گسترده است، به همین دلیل عموما برای شرح آن از عنوان لوازم  فرعی و غیر ضروری استفاده می شود.

به عنوان مثال، استفاده از لامپ برای نوردهی یک الزام است و استفاده از آباژور و لوستر، انتخابی در راستای اضافه کردن اکسسوری به دکوراسیون داخلی محیط مورد نظر یک کار غیر ضروری به شمار می آید.

 اکسسوری های رایج در دکوراسیون داخلی :

اکسسوری

اکسسوری

از رایج ترین آن ها می توان به گلدان های گیاهان، تابلوها، مجسمه ها، کوسن، رومیزی، شمع، جاشمعی، اشیای یادگاری و سایر عناصرهای طبیعی و مصنوعی دکوراتیو اشاره کرد.

تابلوهای هنری

تابلو و نقاشی های هنری با افزودن هنر در تلفیق با رنگ ها و طرح ها تعادل و هارمونی را به دکوراسیون اهدا کرده و سبک دکوراسیون فضا را معین و به آن هویت می بخشند.

آیینه ها

آیینه ها عناصری بسیار تاثیرگذار و عالی برای بزرگ و روشن تر نشان دادن فضا هستند و از این جهت ترفندی هوشمندانه در چیدمان و دکور نمودن فضا محسوب می شوند.

گلدان، گل ها و گیاهان

گلدان اکسسوری

گلدان اکسسوری

گلدان ها زمانی که پذیرای گل های شاداب و  تازه باشند  می توانند یکی از بهترین اکسسوری ها در دکوراسیون باشند که سبب روح بخشی و وارد کردن طبیعت به دکوراسیون می شوند.

تابلوها و عکس های خانوادگی

به نمایش گذاشتن تابلوها و عکسهای خانوادگی می تواند یک ایده عالی برای اکسسوری در دکوراسیون اتاق باشد  البته بهتر است برای جلوگیری از شلوغی و آشفتگی از رنگ ها و فریم های یکسان استفاده شود علاوه بر آن تصاویر خانوادگی احساس تعلق خاطر را بیشتر کرده و هویت و خاطرات مار را به دکوراسیون وارد می کنند.

آباژور و لوستر

استفاده از آباژور های رومیزی یا پایه دار به زیبایی و تکمیل جلوه دکوراسیون کمک کرده و با ایجاد نور کافی با رنگ دلخواه و سایه های زیبا کیفیت فضا را افزایش می دهد.

کوسن ها

کوسن ها از اکسسوری های محبوب طراحان هستند زیرا ترفندی موثر برای گرما بخشیدن به فضا، ایجاد راحتی بیشتر و ست کردن رنگ ها بدون صرف هزینه زیاد محسوب می شوند.

گلدان ها ،ظروف، کتاب  و مجسمه های دکوراتیو

المان های دکوری در پر کردن دکوراسیون حوزه های منزل و ایجاد تعادل بصری کمک می کنند در حین اینکه میتوانند کاربری هم باشند با افزودن ارتفاع و مقیاس و متریال های مختلف بر دکوراسیون تاثیر زیادی می گذارند.

مزایای استفاده از اکسسوری در دکوراسیون داخلی

  1. پر کردن فضاهای خالی مابین وسایل در دکوراسیون داخلی
  2. ایجاد پویایی و حرکت در دید بیننده و تلاش برای جلب توجه فرد
  3. خارج کردن دکوراسیون داخلی از حالت یکنواختی
  4. تغییر تم فضا

اکسسوری های دکوراسیون داخلی ارون هوم می توانند به راحتی تم یک فضا را تغییر دهند این کار کمترین هزینه را به نسبت تغییر کامل دکوراسیون به همراه دارد.

مطالب مرتبط …

فروشگاه اینترنتی اکسسوری منزل

اکسسوری های شیک در اتاق نشیمن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *