اشتباهات و اصلاح دکوراسیون طراحی داخلی اتاق نشیمن

این روزها، اتاق نشیمن یکی از مهمترین اتاق های خانه به حساب می آید و همچنین زمینه  بروز برخی اشتباهات رایج طراحی دکوراسیون در اتاق نشیمن از جدی ترین اشتباهات طراحی داخلی است. خوشبختانه، مسئله چه عدم تناسب کاناپه ها با پوشش دیوار باشد یا نادیده گرفتن زیبایی شناسی به خاطر توجه بیش از حد به مسائل کاربردی، بسیاری از این مشکلات نیز به راحتی قابل حل اند.

اگر فکر می کنید ممکن است مرتکب یک یا دو اشتباه درطراحی اتاق نشیمن شده باشید، به خواندن این مقاله از طراحی دکوراسیون داخلی ارون هوم ادامه دهید تا آموزش دهیم که چطور با ترفندهای کوچک مسئله را مدیریت کرده و تفاوت چشم گیری را شاهد باشید.

برداشت نادرست از نسبت ها

تناسب یکی از عناصر کلیدی طراحی داخلی است. اساسا، این مفهوم به رابطه ی بخش های مختلف اتاق با هم اطلاق می شود. در حالت ایده آل، هر جزء از اتاق به شکل و اندازه ای تنظیم میشود که بخش های دیگر را از نظر بصری جالب نگه دارد، و در مجموع این اعضاء طوری کنار هم قرار می گیرند که کلیت اتاق فضایی هماهنگ را به نمایش بگذارد.

برای انجام این کار، بیشتر طراحان از نسبت طلایی استفاده می کنند. این معادله می گوید که چیدمان مبلمانی با رعایت نسبت دو به سه، از زیبایی مطلوبی برخوردار است. احتمالا به اندازه گیری دقیقی برای رسیدن به این نسبت نیازی نخواهید داشت.
برای برقراری نسبت درست از ادراک خود استفاده کنید.

همانطور که فضای در اختیارتان را مدیریت می کنید، به این که چگونه این جلوه ها چه حسی به شما می دهند، توجه ویژه ای داشته باشید. اگر چیزی نامتناسب به نظر می آید تا زمانی که احساس راحتی می کنید چیدمان را تغییر دهید. آن هنگام است که به نسبت های موجهی دست خواهید یافت.

اشتباهات رایج طراحی دکوراسیون در اتاق نشیمن 
اشتباهات رایج طراحی دکوراسیون در اتاق نشیمن 

عدم ارتباط در میان لوازم

همه ما یک یا دو اتاق نشیمن دیده ایم که در آن تمام مبلمان در برابر دیوارها قرار گرفته و فضای حفره مانندی در میانه ی اتاق ایجاد شده است. در حالی که در ابتدا ممکن است راه خوبی برای بزرگتر نشان دادن اتاق به نظر برسد، در نهایت فضای اتاق را دچار عدم تعادل می کند. همچنین فضای قابل استفاده را بسیار محدود می کند.

در این مورد، به جای استفاده از دیوارها به عنوان معیار، هدف شما باید ایجاد گروه های متمایزی از مبلمان باشد. با در نظر گرفتن نقطه ای کانونی برای اتاق مانند یک شومینه، برخی از ورودی ها یا حتی صفحه نمایش تلویزیون شروع کنید و اثاثیه منزل را حول آن نقطه بچینید.

بیشتر طراحی های اتاق نشیمن در پیرامون چنین گروه هایی متمرکز اند. با این حال، این بدان معنا نیست که تنها همین راه وجود دارد. اگر فضای کافی برای ایجاد فضایی باعملکرد ثانویه دارید مثل یک بخش مطالعه و یا میز کار آن موارد را به صورت مجزا گروه بندی کنید. مهم این است که هر قطعه از اثاث با بقیه ی وسایل هم راستا و هماهنگ به نظر بیاید.

نادیده گرفتن لایه بندی ها

این روزها، اتاق نشیمن، از فضاهایی است که بیشترین استفاده را در خانه دارد. جایی است که افراد پس از یک روز طولانی، برای کسب مجدد آرامش و تمدد اعصاب به آن باز می گردند . با این حال، به دلیل اینکه این اتاق ها به سمت راحتی بیشتر می روند، قربانی اولویت بندی کاربرد ها بر روی فرم و ساختار نیز می شوند تا آنجا که فضای پدید آمده با کاستی های فراوان همراه است. هنگامی که فضای شما فاقد این بازتاب زیبایی شناختی است، لایه بندی موثر کلیدی برای روح بخشی به آن به حساب می آید.

یک طراحی دکوراسیون کامل از ترکیبی از عناصر زیر تشکیل شده است:

  • پوشش های دیوار: رنگ، کاغذ دیواری
  • کفپوش: چوب، فرش، وینیل
  • مبلمان: تخت، صندلی، میزها
  • پارچه: بالش، پتو، قالیچه، ملافه
  • روشنایی: چراغهای سقفی، چراغهای رومیزی، ترکیبات فراگیر
  • دکوراسیون دیواری: عکس، آثار هنری، آینه
  • آیتم های دکوری: گل، کتاب های روی میز صرف قهوه، اکسسوری ها

بهترین کار این است که در اطراف اتاق نگاه کنید و هر لایه ای که جایش در طراحی شما خالی است را بررسی کنید. سپس به مرور زمان تلاش کنید تا آنها را به کار ببرید.

بی توجهی به هماهنگی

بعضی اوقات، اتاق های نشیمن می توانند تنها مجموعه ای از اجزاء طراحی شده ما در طول سالیان را به نمایش بگذارند، نه یک سبک یک دست و هماهنگ. چه طراحی ترکیبی از سلیقه افراد مختلف یا حرکت های مختلف یک شخص واحد باشد،

خانواده ها و یا چندین حرکت است، ایجاد هماهنگی میتواند حتی میتواند پراکنده ترین طراحی ها را نیز به یک نمای مطلوب برساند. در این مورد، رنگ سلاح مخفی شماست.

به جای رنگ، همچنین می توانید از الگو یا بافت برای القای حس هماهنگی استفاده کنید. حالا که زمان حضور ما در اتاق های نشیمن به مرور در حال افزوده شدن است، طراحی آنها توجه بیشتری را به خود جلب کرده است. با توجه به این موضوع، ما اعتقاد داریم که وقت آن رسیده است تا فراتر از برخی فاکتورهایی که در طول این سالها به کار برده می شده است، حرکت کنیم. گاهی وقتها چند تغییر کوچک، همان چیزی است که برای تغییر نمای خانه تان نیاز دارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *