برای داشتن اتاق پذیرایی با دکوراسیون شیک و مدرن

 اتاق پذیرایی با دکوراسیون شیک و مدرن

اتاق پذیرایی با دکوراسیون شیک و مدرن

برای داشتن اتاق پذیرایی با دکوراسیون شیک و مدرن ابتدا با رنگ های بیس خنثی شروع کنید. سپس برای رنگ های حاشیه و اکسسوری ها از رنگ های تیره استفاده کنید. به علاوه وسایل زاویه دار و هندسی، مبلمان مربع و طرح های ساده به کار ببرید. برای ایجاد دکوراسیون مدرن با فروشگاه اینترنتی و طراحی دکوراسیون ارون هوم همراه شوید و مراحل زیر را دنبال کنید.

 در اتاق پذیرایی شیک و مدرن رنگ دیوارها در اولویت است

 • دیوار را با یک رنگ روشن یا خنثی نقاشی کنید. مثل رنگ های سفید، کرمی، بژ و یا خاکستری. یکی از این رنگ ها را انتخاب کرده و تمام دیوارهای اتاق را با آن نقاشی کنید.

استفاده از 2 رنگ تیره و روشن همزمان

 • از ۲ رنگ به عنوان رنگ های حاشیه استفاده کنید. یکی تیره و یکی روشن. به علاوه دکوری های اتاق مثل پرده، چراغ یا گلدان ها را هم به همین رنگ ها انتخاب کنید.

سلیقه شخصی خور را بکار ببرید

 • اگر می خواهید سلیقه شخصی تان را به کار ببرید رنگ مورد علاقه تان را انتخاب کنید. مثلا اسطوخودوسی و آلویی. اما اگر می خواهید همه چیز در حالت خنثی بماند خاکستری تیره و روشن استفاده کنید.

 

لوازم دکوری مدرن

لوازم دکوری مدرن

اکسسوری به شکل هندسی  در دکوراسیون شیک و مدرن

 • طراحی مدرن یعنی استفاده از اشکال هندسی و زاویه دار. به جای این که از اکسسوری ها و دکوری های سنتی و دست ساز استفاده کنید آیتم هایی را انتخاب کنید که دارای خطوط صاف و هندسی هستند.به عنوان مثال به جای این که قاب عکس با گوشه های گرد یا طرح دار چوبی یک قاب عکس ساده و خاکستری متالیک انتخاب کنید. به جای قاب عکس با گوشه های گرد یک قاب عکس ساده و خاکستری متالیک انتخاب کنید.

 

اتاق پذیرایی با دکوراسیون شیک و مدرن

اتاق پذیرایی با دکوراسیون شیک و مدرن

اتاق پذیرایی با دکوراسیون شیک و مدرن

استفاده از دکوری های مینیمال

 • در رابطه با مبلمان هم همینطور. به جای صندلی طرح و نقش دار یک صندلی ساده با خطوط صاف انتخاب کنید.
  برای تم مدرن از دکوری های مینیمال استفاده کنید. در فضاهای مدرن بیش از حد از دکوری ها استفاده نمی شود. پس نباید زیاد دکوری به کار ببرید. به عنوان مثال ۱ الی ۳ اکسسوری روی میزهای عسلی یا میز جلو مبلی قرار دهید. هرگز چند قاب عکس، گلدان یا انواع جا شمعی را استفاده نکنید.

 فضای آرام با ست کردن مبل با رنگ اتاق

 • اگر یک فضای آرام می خواهید رنگ مبل ها را با رنگ پایه اتاق ست کنید. به عنوان مثال رنگ های بژ، برنز، آبی دریایی یا قهوه ای. اگر یک فضای پر انرژی می خواهید مبل ها را با رنگ های حاشیه ست کنید. مبل را در امتداد لبه بلند فرش قرار دهید. سپس صندلی را کنار آن بچینید. مبل باید ساده و مثلثی شکل باشد.

پذیرایی پر انرژی با همرنگ بودن مبل و حاشیه اتاق

 • اگر یک فضای پر انرژی می خواهید مبل ها را با رنگ های حاشیه ست کنید. برای این که مبلمان هماهنگی داشته باشید میزجلو مبلی و میز عسلی باید هم رنگ مبل ها باشد. آن ها را دقیقا کنار مبل یا صندلی قرار دهید تا به راحتی قابل دسترسی باشند. به عنوان مثال اگر رنگ مبل قهوه ای است رنگ میزها باید قهوه ای تیره باشد.
اتاق پذیرایی با دکوراسیون شیک و مدرن

اتاق پذیرایی با دکوراسیون شیک و مدرن

 

استفاده از پاف و کوسن برای پذیرایی شیک و مدرن

 • برای داشتن اتاق پذیرایی با دکوراسیون شیک و مدرن، پاف و کوسن در کنار مبل و صندلی قرار دهید. رنگ آن هم می تواند از رنگ های خنثی مثل آبی دریایی یا برنز باشد و هم می توانید آن را با رنگ های حاشیه ای اتاق ست کنید.
اتاق پذیرایی با دکوراسیون شیک و مدرن

اتاق پذیرایی با دکوراسیون شیک و مدرن

بوفه و کتابخانه را فراموش نکنید

 • اگر می خواهید بوفه و کتابخانه در اتاق داشته باشید یک بوفه ساده و در رنگ پایه اتاق انتخاب کنید سپس آن را در گوشه مناسبی از اتاق قرار دهید. به عنوان مثال کنار تلویزیون. قفسه ها را بیش از حد پر نکنید. رنگ کتاب ها بهتر است از رنگ های خنثی باشد در غیر اینصورت کتاب را پشت و رو در قفسه قرار دهید به طوری که صفحات کتاب به سمت بیرون باشد.

ست کردن فرش با رنگ حاشیه اتاق

 • فرش اتاق باید بزرگ و مربع شکل باشد. رنگ فرش می تواند از رنگ های خنثی باشد. یا اگر می خواهید کمی رنگ به فضا بدهید رنگ فرش ها را با رنگ حاشیه ای اتاق ست کنید. طرح های ساده مثل شطرنجی و راه راه برای فرش های رنگ خنثی زیباتر است.

استفاده از لامپ های نازک در گوشه های منزل

 • از لامپ های زمینی ساده و باریک برای روشن کردن فضا استفاده کنید. آن ها را در گوشه های تاریک اتاق قرار دهید.

 

جا شمعی کد 1811 سایز کوچک و بزرگ

جا شمعی کد 1811 سایز کوچک و بزرگ

 

پذیرایی شیک و مدرن با جاشمعی و گلدان

 • برای پر کردن فضاهای خالی از جاشمعی، گلدان یا قاب عکس استفاده کنید. می توانید جاشمعی و گلدان را روی میز جلو مبلی و میز عسلی و قاب عکس ها را روی دیوار نصب کنید.

مطلب مرتبط دکوراسیون داخلی …

نکات اصولی در طراحی سالن نشیمن مدرن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *