آینه دکوراتیو عنصر اصلی دکوراسیون

آینه دکوراتیو از عناصر اصلی دکوراسیون به حساب می آید که هیچ گاه هیاهو و شلوغی در دکوراسیون خانه بوجود نمی آورد. از آینه می توان بعنوان عنصر تمام کننده برای دکوراسیون دیوار و یا تزیین کنسول خانه استفاده کرد. در این مطلب از فروشگاه اینترنتی ارون هوم به معرفی نمونه هایی از زیباترین و بهترین مدل آینه دکوری بعنوان عنصری دکوراتیو برای تزئیین خانه می پردازیم تا ایده های مناسبی برای انتخاب مدل آینه مورد نظر خود بدست آورده باشید.

شاید بهترین کاربرد آینه برای اتاق های کوچک باشد آینه در یک لحظه می تواند فضای یک اتاق کوچک را بزرگ تر جلوه دهد. آینه ها در انواع اقسام سبک ها و استایل ها تولید می شوند که هر کدام با ویژگی های خاص خود دکوراسیون خانه را بکلی متحول می کنند. دکوراسیون خانه شما از وجود آینه بهره های زیادی خواهد برد که در زیر بطور خلاصه تعدادی از این تاثیرات مهم را مشخص خواهیم کرد.

تاثیر اساسی آینه دکوراتیو در دکوراسیون منزل

تاثیر بی نظیر آینه در بزرگ نشان دادن اتاق ها و فضاهای کوچک است. آینه ها یک راه ارزان برای ایجاد حس فضایی بزرگ را پیش روی ما قرار می دهند. آینه را بروی دیوار مقابل پنجره قرار بدهید و مشاهده کنید که چند برابر چهره آن مکان دستخوش تغعییرات می شود. از آینه می توانید در قسمت ظرفشویی و پخت و پز آشپزخانه هم استفاده کنید تا هر چه بیشتر به بودن در آشپزخانه ترغیب شوید.

مکانی که آینه بیشترین تاثیرگذاری را دارد در قسمت شومینه خانه خواهد بود. بسیاری از خانه ها از شومینه بعنوان نقطه کانونی دکوراسیون منزل خود بخصوص در فصل زمستان استفاده می کنند. برای افزودن بر این مورد می توانید آینه ای فریم دار را درست بالای شومینه قرار بدهید. این کار هم اتاق را بزرگ تر نشان خواهد داد و هم سطحی انعکاس دهنده برای دکوراسیون خانه بوجود می آورد. اگر هم علاقه ای به سبک رمانتیک دارید می توانید در کنار آینه از جا شمعی های زیبا استفاده کنید.

بهترین مکان مناسب برای قرار دادن آینه در راهروی ورودی خانه است. اگر راهروی ورود خانه شما طویل و تاریک است بهترین کار استفاده از آینه در این مکان هست زیرا هم محیط را روشن می کند و هم توجهات را از راهروی طولانی خانه به سمت خود جلب می کند.

 استفاده از آینه ها در کوچکترین قسمت هایی از دیوار است که فضای لازم برای قرار دادن زیباترین مدل آینه دکوری را فراهم می کند. به عنوان مثال گاهی ستون های دیوار به شکلی ست که فاصله بین دو ستون، فضایی بسیار جالب و ایدئال برای قرار دادن یک مدل آینه دکوری زیبا را فراهم می کند. با قرار دادن آینه در چنین مکانی می توان آن ستون ها را را از حالت ضمخت و بد شکل در معماری داخلی، به عنصری حاوی پیام در کنار آینه تبدیل نمود.

 مکانی که شاید خیلی ها اصلاً نه عادت به استفاده به آینه در آن داشته باشند و نه از نظر منطقی استفاده از آینه در آنجا را درست بدانند اما می توان در این مکان هم از آینه هایی در ابعاد مختلف به راحتی استفاده کرد؛ آشپزخانه. بله در آشپزخانه منازل هم می توان و باید از آینه ها استفاده نمود زیرا خانم خانه ممکن است ساعت های مختلفی را در این قسمت مهم از منزل سپری کند در نتیجه، هم برای دیدن ظاهر خود و هم اینکه تغییری مناسب در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد شده باشد می توان بر روی دیوار بالای کابینت و یا دیوار بین کابینت و… جایی که از نظر قرار دادن آینه امن بوده و مانع از ضربه خوردن و شکستن آینه شود از زیباترین مدل آینه دکوری در ابعاد مناسب استفاده نمود.

و اما مکانی که در منزل می توان از آن به راحتی برای بکار بردن بهترین مدل آینه دکوری استفاده نمود راهروی اتاق خواب هاست. اگر طراحی خانه شما به شکلی ست که اتاق ها در کنار یکدیگر و توسط راهرویی به هم متصل می شوند می توانید دقیقاً در انتهای راهرو و جلوی دیوار روبرویی از آینه ای بزرگ و دکوری، برای دکوراسیون منزل استفاده کرد. این شیوه می تواند هم راهرو را زیباتر کرده و هم آن را بسیار بزرگ و دلبازتر نشان دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *